ІСТОРІЯ КОНФЕРЕНЦІЇ з 1976 по 1996 р.

Кафедра загальної механіки і динаміки машин (Сумського державного університету) під керівництвом д.т.н., проф. Марцинковського В.А. раз в три роки, починаючи з 1976-го, проводить науково-технічні форуми по проблемах герметичності, вібронадійності і екологічної безпеки насосного і компресорного обладнання. Ці форуми у той час створювалися як Всесоюзні науково-технічні наради, а вже потім отримали статус міжнародних конференцій – «ГЕРВІКОН».Співорганізаторами заходів традиційно виступають провідні наукові установи, промислові підприємства і організації, а в їх роботі активну участь беруть не лише фахівці  з України, але і країн ближнього і далекого зарубіжжя. Це сприяє встановленню і зміцненню контактів фахівців-однодумців, дозволяє обмінюватися досвідом, ідеями, досягненнями, підвищує міжнародний авторитет університету.

1976 рік – І Науково-технічна нарада «Ущільнення роторів відцентрових компресорів і машин»

Співорганізатори: Сумське обласне управління НТТ «Машпром», ВНДІАЕН, ВНДІкомпрессормаш. Узяли участь більше 100 представників 36 заводів, КБ, НДІ і ВНЗ з 15 міст колишнього СРСР. Серед учасників більше 50 докторів і кандидатів наук. Заслухано 35 доповідей.

1979 рік – ІІ Всесоюзна науково-технічна нарада «Шляхи підвищення надійності і уніфікації ущільнень роторів відцентрових насосів і компресорів»

Співорганізатори: Сумське обласне управління НТТ «Машпром», ВНДІАЕН, ВНДІкомпрессормаш. Узяли участь більше 140 представників 59 заводів, НДІ, КБ , ВНЗ з 22 міст колишнього СРСР. Серед учасників 6 докторів і 27 кандидатів наук. Заслухано 42 доповіді.

1982 рікІІІ Всесоюзна науково-технічна нарада з ущільнювальної техніки

Співорганізатори: Державний комітет СРСР з науки і техніки, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти, Міністерство хімічного машинобудування, ВНДІАЕН, ВНДІкомпресормаш. Взяли участь більше 150 представників 88 заводів, НДІ, КБ, ВНЗ з 42 міст колишнього СРСР. Серед учасників 7 докторів і 42 кандидати наук. Заслухано 42 доповіді.

1985 рікIV Всесоюзна науково-технічна нарада з ущільнювальної техніки

Співорганізатори: Державний комітет СРСР з науки і техніки, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти, Міністерство хімічного машинобудування, ВНДІАЕН, ВНДІкомпресормаш. Взяли участь більше 150 представників 72 промислових підприємств, НДІ, КБ, ВНЗ з 36 міст колишнього СРСР. Заслухано 134 доповіді.

1988 рікV Всесоюзна науково-технічна нарада з ущільнювальної техніки

Співорганізатори: Державний комітет СРСР з науки і техніки, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти, Міністерство хімічного машинобудування, ВНДІАЕН, ВНДІкомпресормаш. Взяли участь більше 150 представників 64 промислових підприємств, НДІ, КБ, ВНЗ з 37 міст колишнього СРСР. Серед учасників 6 докторів і 55 кандидатів наук. Заслухано 134 доповіді.

1991 рікVI Науково-технічна конференція «Ущільнення і вібраційна надійність відцентрових машин»

Співорганізатори: ГЦ НТП «Гермотехніка» , ВНДІАЕН, ВНДІкомпресормаш, НВО «Насосенергомаш», асоціація «Насос». Взяли участь близько 50 представників з України, Росії, Білорусії, США, Канади, Франції. Серед учасників більше 30 докторів і кандидатів наук. Заслухано 40 доповідей.

1993 рікVIІ Науково-технічна конференція «Герметичність і вібронадійність насосів і компресорів»

Співорганізатор: ТОВ «Гермотехніка». Взяли участь близько 60 представників з України, Росії, Білорусії, Австрії, Польщі, Індії. Серед учасників 8 докторів і 45 кандидатів наук. Заслухано 27 доповідей.

1996 рік VIII Міжнародна науково-технічна конференція «Насоси-96»

Співорганізатор: ВНДІАЕН. Взяли участь близько 100 представників з України, Росії, Білорусії, Німеччини, Польщі, Румунії. Серед учасників 17 докторів і 47 кандидатів наук. Заслухано 95 доповідей.